پردیس هنر دانشگاه سمنان در یک نگاه

پردیس هنر دانشگاه سمنان مشتمل بر دو دانشکده هنر و معماری و شهرسازی است که با نزدیک به ۲ دهه فعالیت آموزشی و هنری یکی از مرکز مهم آموزش عالی کشور بشمار می رود و از رتبه بسیار ارزشمندی در میان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در حوزه هنر ایران برخوردار است.

رشته های دانشکده هنر شامل پژوهش هنر و ارتباط تصویری در مقطع کارشناسی ارشد و رشته های صنایع دستی، نقاشی، گرافیک، عکاسی، طراحی و چاپ پارچه، بافت و مرمت فرش دستباف و طراحی صنعتی و در مقطع کارشناسی و رشته های دانشکده معماری و شهرسازی شامل معماری، شهرسازی و مرمت بناهای تاریخی است.

 این مجموعه به همت بلند دانشگاه و اساتید و دانشجویان باذوق نقش تاثیرگذاری بر حوزه شهرسازی و سیمای شهری استان بجا گذاشته و خوشبختانه در حوزه ارزشمند هنرهای ایرانی- اسلامی فعالیت بسیار ارزنده دارد.

 آنچه این مجموعه را متفاوت و ارزشمند ساخته ایجاد انگیزه اشتغال زایی است که کارگاههای متعدد و بسیار مجهز در گرایش های مختلف صنایع دستی، طراحی صنعتی، عکاسی، نقاشی، طراحی و چاپ سیلک آنرا ویژه ساخته است و در زمینه هنرهای سنتی نیز این مجموعه امکانات و کارگاههای بسیار مناسبی در زمینه نگارگری و نقاشی ایرانی، هنرهای چوبی، تراش شیشه، فیوزینگ، سفال، سرامیک و کاشی سنتی، جواهرسازی، طراحی و بافت فرش و طراحی و چاپ و بافت پارچه و کارگاه های مجهز جوشکار، مدل سازی و طراحی صنعتی از بازرترین فضاهای کارگاهی این مجموعه میباشد و همچنین آزمایشگاه شیمی، رنگرزی سنتی و شیمیایی از دیگر امکانات جانبی موجود است.

حضور 30 نفر استاد عضو هیات علمی و همچنین اساتید مدعو با تجربه و خبره و تحصیل کرده استان سمنان و تهران و شهرهای مجاور بر کیفیت آموزشی این مجموعه افزوده است.

فضای بسیار زیبا و معماری بومی و کالبدی دانشکده این مجموعه را یکی از مراکز شاخص ساخته که با بیش از ۳۰۰۰ مترمربع زیر بنای آموزشی، دارای سالن آمفی تاتر بسیار مجهز، سلف سرویس، سمعی بصری، سالن نمایشگاه، سایت کامپیوتر، کتابخانه و مرکز اسناد با بیش از ..... عنوان کتاب تخصصی و مرجع است که از موقعیت بسیار ارزشمندی در سطح منطقه و کشور برخوردار است.