منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 252763
 بازدید امروز : 44
 کل بازدید : 1301636
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/6250
اخبار > کارگاه آموزشی بین المللی "استفاده از فناوری های نوین در بناهای تاریخی" پس از یک هفته پایان یافت.


نسخه چاپي ارسال به دوست

 

   کارگاه آموزشی بین المللی "استفاده از فناوری های نوین در بناهای تاریخی" پس از یک هفته پایان یافت.

 
    

کارگاه آموزشی بین المللی "استفاده از فناوری های نوین در بناهای تاریخی" پس از یک هفته پایان یافت.

کارگاه آموزشی بین المللی "استفاده از فناوری های نوین در بناهای تاریخی" ازچهارشنبه  20 شهریور ماه با همکاری دانشگاه سمنان، موسسه علا الدوله سمنانی، دانشگاه ساپینزا ایتالیا، اداره کل میراث فرهنگی و به میزبانی دانشگاه سمنان در دانشکده هنر شروع شد.

بهره گیری از تجارب اساتید برجسته دانشگاه ساپینزا در زمینه احیاء و باز زنده سازی بناهای تاریخی با بهره گیری از فناوری روز جهان از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بوده و افق های جدیدی را در باز زنده سازی هر چه بهتر آثار تاریخی کشور فراهم می کند. این کارگاه تخصصی مرتبط با ابنیه تاریخی واقع درمسیر جاده ابریشم به ویژه کاروانسراها است. یاد آور می شود ؛ کشور ایتالیا در زمینه مرمت آثار در سراسر جهان به عنوان الگو شناخته می شود و دانشگاه ساپینزانیز یکی از برترین دانشگاههای اروپاست که تا امروز کارهای بسیار مهمی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان این کارگاه آموزشی با حضور سه استاد ارشد، چهار دانشجوی دکترا و پانزده دانشجوی دانشگاه ساپینزا ، دکتر اصانلو مدیر گروه معماری و مهندس محمدی و پنج دانشجوی کارشناسی ارشد از مرکز آموزش عالی شیخ علاء الدوله سمنانی ، مهندس طاهریان قائم مقام مدیر کل و دو عضو شرکت کننده از میراث فرهنگی، خانم مهندس علوی مدیر گروه معماری و شهرسازی دانشکده هنر دانشگاه سمنان، آقای مهندس فرح بخش مدیر گروه مرمت و احیای بناهای تاریخی دانشکده هنر دانشگاه سمنان و پانزده دانشجوی کارشناسی از دانشگاه سمنان در مکان دانشکده هنر برگزار شد.

قابل ذکر است که خانم مهندس علوی با همکاری آریو ناصریان دانشجوی دکترا از دانشگاه ساپینزا ، در طول برگزاری برنامه فوق به بررسی و ارزشیابی این کارگاه تخصصی در دانشکده هنر سمنان پرداختند که نتایج آن بسیار رضایت بخش بود. 

علوی گفت : " هدف اصلی این کارگاه این بود تا برای اولین بار دانشجویان ضمن قرار گرفتن در فضایی از مباحث پیرامون کاروانسرا های جاده ابریشم در استان سمنان با مشاهده و ارتباط نزدیک کاروانسراها ، تجارب فردی خود را در همکاری گروهی با یکدیگر افزایش دهند.

 دانشجویان طی بازدید گروهی از کاروانسراهای میاندشت، میامی، لاسجرد، آهوان و ... با طراحی ها، اسکیس ها و عکاسی و ... از این بناهای تاریخی و فضاهای شهری اطرافشان سعی کردند فهم درستی از نکات مثبت و منفی، تهدید ها و فرصت ها و پتانسیل های موجود در محله پیدا کرده و زیر نظر اساتید مجرب حاضر در کارگاه پیشنهادات خود را در پنج گروه بطور مجزا آماده کنند.

مراسم اختتامیه این کارگاه پس از یک هفته همکاری و تلاش همه جانبه در روز سه شنبه 26/6/92 از ساعت 2 الی 7 بعد از ظهر در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه سمنان با حضور اساتید، دانشجویان و علاقمندان با ارائه دستاوردهای شرکت کنندگاه برگزار شد.

ضمن تشکر و قدردانی از کلیه اساتید و دانشجویان و عوامل اجرایی امید است محصول نهایی کارگاه مورد استفاده بوده و ضمن شناخت میراث با ارزش معماری ایران بتوان به اینگونه فعالیت های علمی موثر در آینده ادامه داد."      

 

گروه خبری :اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1392/06/31 ساعت :١٤:٠٤     تعداد نمایش:3139    کد خبر:٢٩٢٣

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 Copyright  © 2021 art.semnan.ac.ir . All rights reserved