منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6054
 بازدید امروز : 357
 کل بازدید : 803409
 بازدیدکنندگان آنلاين : 21
 زمان بازدید : 0.2031
تاریخچه دانشکده معماری و شهرسازی

 مقدمه:

استان سمنان استانی است با غنای تاریخی و هنری، بافت معماری و هویت فرهنگی خاص.

این ویژگی ها بسته مناسبی است برای مطالعات و پژوهش های تاریخی، هنری که زمینه را برای حفظ و احیای میراث هنری گذشته ی منطقه و همچنین تربیت نیروی پژوهشی در این حوزه فراهم آورده است. لذا با کمبودهای منطقه نسبت به میزان گستردگی جغرافیایی و مراکز تاریخی هنری و همسو کردن دستاوردهای مطالعاتی با سیاستهای کلان کشور می تواند راهگشای توسعۀ هنر منطقه در سطح ملی باشد.

تاریخچه :

با توجه به بافت، معماری و هویت فرهنگی استان، همچنین کمبودهای منطقه، دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه جامع و بزرگترین مجموعه علمی استان، رسالت گسترش آموزش عالی را بر عهده داشته است.

در همین راستا توسعه و گسترش رشته های هنر و معماری از سالهای قبل در دستور کار دانشگاه سمنان قرار گرفت.

پیشنهاد راه اندازی دانشکده معماری و شهرسازی که با هدف استقلال و گسترش این دانشکده مطرح شد، در سال 88 مورد موافقت شورای محترم دانشگاه سمنان قرار گرفت.

   دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سمنان از دانشکده های در حال تأسیس می باشد که دارای 3 رشته کارشناسی مهندسی معماری، مرمت و احیای بناهای تاریخی و مهندسی شهرسازی در پردیس هنر با 8 عضو هیأت علمی ثابت و 2 عضو هیأت علمی بورس دکتری و همچنین 350 نفر دانشجو می باشد که در مصوبات هیأت محترم دولت حدود 3000 متر مربع بنا جهت ساخت فضای این دانشکده در پردیس هنر دانشگاه سمنان پیش بینی شده است و امید می رود به حول قوی الهی در پایان برنامه پنجم توسعه با رشد و بالندگی شایسته و متعادل، به عنوان دانشکده ای پویا و تاثیر گذار در سطح منطقه و کشور عمل نماید.

 Copyright  © 2013 art.semnan.ac.ir . All rights reserved